Susisiekite I-V, 9.00-18.00, Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt
Susisiekite I-V, 9.00-18.00
Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt

Visa tiesa kaip natūraliai paskatinti kolageno gamybą organizme

Kas yra kolagenas?

Kolagenas, tai natūraliai mūsų organizme gaminamas baltymas. Jis sudaro iki 50% visų baltymų mūsų kūne. Tyrimai rodo, kad sveikas kolageno lygis padeda palaikyti odos spindesį, struktūrą bei skatina odą atrodyti jauniau. Tikroje odoje arba dermoje kuri yra po išoriniu apsauginiu sluoksniu, kolageno molekulės sudaro tankų audinių pluoštą, kuris veikia kaip odos spyruoklė neleisdamas jai sukristi.

Tai kodėl atsiranda raukšlės?

Su amžiumi natūrali kolageno gamyba organizme silpnėja. Mūsų organizmas pradeda gaminti mažiau kolageno jau nuo 20 metų. Taip. Nuo 20-ies. Mažiau kolageno reiškia silpnesnį natūralų kolageno pluoštą. Spyruoklė išsiderina ir nebeatlieka savo darbo. Oda tampa plonesnė ir labiau pažeidžiama. Atsiranda raukšlės. Papildomai kolageno gamybą lėtina mūsų įpročiai ir gyvenimo tempas: stresas, miego trūkumas, netinkama mityba, alkoholis ir rūkymas.

Ką daryti, kad oda būtų elastinga, lygi ir skaisti?

Norėdami paskatinti natūralią kolageno gamybą jūsų organizme kasdien masažuokite savo veidą, gerkite daugiau vandens, vartokite produktus, kurie turi daug vitamino C ir natūralios sieros, skirkite laiko sportui ir meditacijai.

 

Veido masažas

Rytą pradėkite nuo švelnaus veido masažo. Taip pagerinsite kraujo cirkuliaciją ir pagreitinsite toksinų pasišalinimą. Kasdien sugaišite tik 5 minutes.

  1. Judėkite pirštais iš viršaus žemyn: nuo kaktos link kaklo. Reikia vienu metu švelniai spausti abiejų rankų smiliais, didžiaisiais ir bevardžiais pirštais.
  2. Abiejų rankų smiliais ir didžiaisiais pirštais kruopščiai suimkite ir kilstelėkite odą, tačiau neištempkite per stipriai. Ypatingą dėmesį skirkite zonai aplink akis, veikite švelniai ir atsargiai, nes šios vietos yra labai jautrios.
  3. Atpalaiduokite plaštakas ir labai švelniai paplekšnokite pirštais sau per veidą.

Teisinga mityba

Valgykite daugiau amarilinių šeimos augalų: svogūno, česnako ir poro. Juose gausu natūralių sieros junginių ir kvercetino. Sieros junginiai skatinai odai svarbių proeteinų gamybą, o kvercetinas yra galingas antioksidantas.
Papildykite savo racioną kopūstais, žaliomis daržovėmis ir citrusiniais vaisias, kuriose gausu vitamino C. Šis vitaminas skatina natūralią kolageno gamybą ir turi antioksidacinių savybių.

Fizinė veikla

Kasdien skirkite laiko aktyviai veiklai: sportui ar tiesiog energingam pasivaikšiojimui gryname ore. Žinokite, jog su prakaitu iš organizmo pasišalina kenksmingos medžiagos. Reguliariai sportuojant pagerėja odos aprūpinimas deguonimi ir maistingomis medžiagomis.

Taip pat skaitykite…

Miegokite ramiai ir prabuskite žvalūs

Miegokite ramiai ir prabuskite žvalūs

Priežasčių, kodėl žmonės patiria miego problemų, yra daug. Dažnai miego sutrikimai yra susiję su stresu ir nerimu, nereguliariu miego ciklu, tam...

Prekių krepšelis0
Produktų krepšelis tuščias.
Tęsti apsipirkimą
0