Susisiekite I-V, 9.00-18.00, Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt
Susisiekite I-V, 9.00-18.00
Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt

Miegokite ramiai ir prabuskite žvalūs

Priežasčių, kodėl žmonės patiria miego problemų, yra daug. Dažnai miego sutrikimai yra susiję su stresu ir nerimu, nereguliariu miego ciklu, tam tikrų vaistų vartojimu, lėtinėmis ligomis (pvz., miego apnėja ir neramių kojų sindromas), organizmo miego–budrumo ritmo sutrikimais, kurie atsiranda dirbant pamainomis ar dėl kelionės metu patiriamos laiko juostų kaitos. Gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip kofeino ir alkoholio vartojimas, laikas praleistas prie įvairių elektroninių ekranų taip pat gali turėti įtakos kokybiškam nakties poilsiui. Miego kokybę gali įtakoti amžius ir genetika.
 

Žemiau pateikiami patarimai gali padėti ramiai bei kokybiškai išsimiegoti ir žvaliai pabusti kitą dieną.

  1. Susikurkite raminančius ritualus: išsimaudykite šiltoje vonioje, paskaitykite knygą ar paklausykite raminančios muzikos.
  2. Bent keturias valandas prieš miegą stenkitės nevartoti stimuliuojančių medžiagų: kofeino, nikotino ir alkoholio.
  3. Sukurkite sau patogią poilsio aplinką. Įsitikinkite, kad miego patalpa yra vėsi, tamsi ir tyli. Naudokite patogią pagalvę ir patalynę.
  4. Vakare bent vieną valandą prieš miegą ribokite prie ekranų praleidžiamą laiką. Elektroninių ekranų skleidžiama mėlyna šviesa gali trukdyti miego hormono melatonino gamybai.
  5. Reguliariai mankštinkitės. Reguliari mankšta gali pagerinti miego kokybę, tačiau venkite mankštintis likus dviem valandoms iki miego.
  6. Prieš miegą venkite sunkaus ir sotaus maisto. Pilnas skrandis gali trukdyti gerai išsimiegoti, todėl pasistenkite paskutinį kartą pavalgyti bent 2-3 valandas prieš eidami gulti.
  7. Naudokite atsipalaidavimo metodus: gilų kvėpavimą ar švelnius tempimo pratimus. Gilus kvėpavimas yra paprastas ir efektyvus būdas nuraminti protą ir atpalaiduoti kūną. Giliai, lėtai įkvėpkite per nosį ir iškvėpkite per burną. Pakartokite keletą kartų. Tempimo pratimai taip pat gali padėti atsipalaiduoti. Atsisėskite ant kelių ir ištieskite rankas priešais save, nuleiskite krūtinę ir galvą iki grindų arba žemo baldo. Pabūkite 10-15 sekundžių. Lėtai pakilkite.
  8. Ribokite snūduriavimą. Jei jums reikia nusnūsti dieną, stenkitės tai padaryti anksti po pietų.
  9. Kiekvieną dieną išmokite keltis tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais. Taip ugdote savo “vidinį laikrodį” ir kuriate reguliarų miego ir pabudimo ritmą.

Taip pat skaitykite…

Ką žinote apie biotiną

Ką žinote apie biotiną

Biotinas (vitaminas B7 arba vitaminas H) yra B grupės vitaminų komplekso dalis. Pavadinimas „biotinas“ kilęs iš graikų kalbos žodžio „biotos“,...

Prekių krepšelis0
Produktų krepšelis tuščias.
Tęsti apsipirkimą
0