Susisiekite I-V, 9.00-18.00, Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt
Susisiekite I-V, 9.00-18.00
Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt

Hialurono rūgšties nauda grožiui ir sveikatai

Hialurono rūgštis – kas tai?

Hialurono rūgštis – tai natūrali medžiaga esanti žmogaus organizme. Daugiausia jos randama epiteliniame odos sluoksnyje, tarpsąnariniame skystyje ir akių obuoliuose. Ji padeda išlaikyti odos drėgmę ir sąnarių lankstumą. Maždaug 1/3 esančios organizme hialurono rūgšties yra suskaidoma kiekvieną dieną, todėl jos atsargas reikia pastoviai papildyti. Be to su amžiumi natūrali hialurono rūgšties gamyba organizme mažėja.

Daugelis žmonių hialurono rūgštį vartoja kaip maisto papildą, tačiau ji taip pat naudojama odai skirtuose serumuose, akių lašuose ir injekcijose. Atlikti tyrimai įrodo, jog geriama hialurono rūgštis absorbuojama virškinamajame trakte ir patenka ten, kur jos labiausiai reikia.

Pagalba sausai odai

Hialurono molekulės pritraukia 1000 kartų daugiau vandens nei sveria pačios, todėl tai yra viena geriausių odos drėkinamųjų medžiagų.

Klinikinio tyrimo metu pacientams, kuriuos vargino ilgalaikis odos sausumas, buvo skirta 150 mg hialurono rūgšties papildų arba placebo per dieną. Po keturių savaičių tyrimo odos drėgmės lygis padidėjo, raukšlelių atsiradimas sumažėjo. Buvo prieita išvados, jog geriami hialurono rūgšties papildai yra veiksmingi, siekiant padidinti odos drėgmės lygį ir jos elastingumą.

Sąnarių skausmas

Gerai žinoma teigiama hialurono rūgšties įtaka kremzlių elastingumui. Hialurono rūgštis -tai pagrindinė sinovinio audinio, kuris gamina sąnarius tepantį sinovinį skystį, sudedamoji dalis. Atlikti keli tyrimai, kuriuose fiksuotas teigiamas geriamos hialuriono rūgšties poveikis osteoatritu sergantiems pacientams. Buvo tiriami 40+ amžiaus žmonės, kurie bent 6 mėnesius turėjo kelio skausmus. Jiems buvo skirta po 80 mg hialurono rūgšties papildų arba placebo per dieną aštuonių savaičių laikotarpyje. Po nustatyto laikotarpio abi pacientų grupės fiksavo pagerėjimą, tačiau grupės, kuri vartotojo hialurono rūgšties papildus teigiami pokyčiai buvo didesni.

Kiek hialurono rūgšties reikia vartoti?

Nustatyta, kad 120–240 mg hialurono rūgšties per parą vartojant mažiausiai vieną mėnesį suaugusiesiems žmonėms padidina odos drėgmę ir sumažina sausą odą.

Žmonėms su sąnarių problemomis efektyvus paros kiekis yra 80-200 mg.

 
Šaltiniai:
http://fineusa.us/wp-content/uploads/2018/08/Clinical_effects_of_dietary_hyaluronic_acid_on_dry_rough_skin.pdf
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5045033/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18959406/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25014997/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23226979/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18208600/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4729158/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25415767/

Taip pat skaitykite…

Miegokite ramiai ir prabuskite žvalūs

Miegokite ramiai ir prabuskite žvalūs

Priežasčių, kodėl žmonės patiria miego problemų, yra daug. Dažnai miego sutrikimai yra susiję su stresu ir nerimu, nereguliariu miego ciklu, tam...

Prekių krepšelis0
Produktų krepšelis tuščias.
Tęsti apsipirkimą
0