Susisiekite I-V, 9.00-18.00, Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt
Susisiekite I-V, 9.00-18.00
Tel. 8 686 12 590  |  info@smartnature.lt

5 lengvi būdai, kaip prižiūrėti plaukus pavasarį

Šaltuoju metų laiku plaukus neigiamai veikia šaltis, sausas patalpų oras, plaukų džiovinimas fenu, juos papildomai nualiname ir karštomis plaukų formavimo priemonėmis. Pažeisti ir nualinti plaukai netenka natūralaus žvilgesio, labiau veliasi, dėl išsausėjimo tampa šiurkštūs. Itin pažeisti plaukai ima lūžinėti, skilinėja jų galiukai. Todėl atėjus pavasariui matome pirmuosius požymius, kad plaukams reikia daugiau priežiūros. Todėl atėjus pavasariui jaučiame pirmuosius požymius rodančius, kad plaukams reikia daugiau priežiūros.

1. Plaukų drėkinimas

Išsausėjusiems plaukams reikia drėgmės. Tad siūloma juos giliai drėkinti kondicionierių, plaukų kaukių ir įvairių kitų plaukų puoselėjimo priemonių pagalba. Plaukų kaukę darykite bent kartą per dvi savaites, o balzamą ar kondicionierių naudokite kaskart plaunant galvą. Jei plaukus plaunate kasdien, kondicionierių turėtumėte naudoti kas dvi dienas. Plaudami galvą, naudokite kambario temperatūros vandenį.

Kondicioneriumi tepkite plaukus nuo pusės iki pat galiukų. Netepkite šaknų, nes tai paskatins jas riebaluotis.

Kaukę nesunkiai galite pasidaryti namuose, tik prieš gamindamos prisiminkite, jog plaukas turi savybę sugerti vandenį, gyvulinės bei augalinės kilmės riebalus ir gliceriną, tačiau mineraliniai aliejai ir vazelinas lieka ant plauko paviršiaus. Todėl naudokite priemones, kurios naudingos visam plaukui, o ne tik jo išorei. Paprasčiausia – kaukė iš kaušinio. Riebiems plaukams naudokite baltymą, o sausiems – trynį. Apie 100 ml paruoštos kaukės įtrinkite į drėgnus plaukus. Po 20 minučių perplaukite vandeniu ir šampūnu. Tokią kaukę naudokite kas 2 savaites.

 

2. Plaukų džiovinimas

Geriausia leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Tačiau, jei skubate į darbą ar vakarėlį, naudodamos plaukų džiovintuvą venkite karštos oro srovės. Plaukus džiovinkite sruogomis. Džiovinti reikia toliau nuo plaukų šaknų. Taip apsaugosite galvos odą nuo pažeidimų ir nudegimų. Džiovindami pasirūpinkte plaukų galiukais – kad neskilinėtų šiek tiek patepkite juos kokosų aliejumi.

3. Šukavimas

Plaukų šukavimas aktyvina kraujotaką, pagerėja plaukų maitinimas, reguliuojama riebalinių liaukų veikla. Tačiau nepersistenkite. Ilgus plaukus patariama šukuoti tik kelis kartus per dieną.

Plaukus pradėkite šukuoti nuo galiukų, prilaikydami sruogas rankomis. Palaipsniui šukuodamos atskiras sruogas, pereikite prie galvos odos.

4. Galvos masažas

Mankšta suaktyvina kraujo cirkuliaciją, todėl greičiau pasišalina įvairūs organizmo toksinai, o oda bei plaukų folikulai geriau aprūpinami deguonimi ir maistinėmis medžiagomis.

Nesudėtingą masažą galte atlikti namuose pati. Rekomenduojama atlikti 1–2 kartus per savaitę prieš plaunant galvą. Užtruksite 10 minučių.

  1. Uždėkite pirštus sklastymo (ties galvos viduriu) srityje ir švelniai glostykite nuo kaktos pakaušio link. Po to glostykite stipriau spausdami, kad stimuliuotumėte kraujotaką ir išvalytumėte riebalines liaukas.
  2. Dešinės rankos smiliumi ir didžiuoju pirštu masažuokite galvą, sukdami ratukus. Kairės rankos pirštai tuo metu turėtų būti uždėti ant sklastymo ir nejudėti. Pakeiskite rankas. Tokie judesiai suaktyvina nervų galūnes esančias galvos odoje.
  3. Uždėkite delnus ant galvos ir sukamaisiais judesiais judinkite galvos odą pirmyn atgal.
  4. Masažą baikite glostydami galvą.

5. Maitinimas „iš vidaus“

Plauko šaknis, esanti po išoriniu odos sluoksniu esančiame folikule, yra vienintelė vieta, kurioje vystosi plaukas. Naujos ląstelės iš apačios stumia senesnes ir dėl to plaukas auga ir vyksta jo atsinaujinimas. Jei, dėl netaisyklingos mitybos, žalingų įpročių ar negalavimų organizmas negauna reikalingo kiekio vitaminų ir mineralų, pažeidžiama plauko struktūra, ląstelės neatsinaujina. Plaukų būklės stiprinimui kartais būtina pasitelkti masto papildus su reikalingais vitaminais ir mineralais.

B vitaminų grupei priklausantys vitaminai B2, B6 bei B12 yra atsakingi už plaukų augimą. Nuo jų priklauso galvos odos ir pačių folikulų aprūpinimas maistingomis medžiagomis. Daug šių vitaminų yra žuvyje, mėsoje, žaliose daržovėse. Atskirai reikia išskirti vitaminą B7 (biotiną). Jis dažnai vadinamas „grožio vitaminu“, nes padeda palaikyti plaukų augimą ir grožį. Daug šio vitamino yra mielėse, kiaušinio trynyje, avižinėse kruopose.

Geležis padeda raudoniesiems kraujo kūneliams deguonį pernešti į ląsteles. Dėl šios priežasties, geležis yra itin svarbus mineralas įvairioms organizmo funkcijoms, taip pat ir plaukų augimui. Lengviausiai pasisavinama mėsoje esanti geležis. Selenas lėtina senėjimo procesus, padeda atsinaujinti oksidacijos pažeistoms plaukų ir odos ląstelėms, o taip pat kolageno sintezę ir suteikia odai elastingumo. Seleno randama jūros dumbliuose, riešutuose, nors šiaurinėse šalyse jo su maistu dažnai gaunama nepakankamai.

Taip pat skaitykite…

Miegokite ramiai ir prabuskite žvalūs

Miegokite ramiai ir prabuskite žvalūs

Priežasčių, kodėl žmonės patiria miego problemų, yra daug. Dažnai miego sutrikimai yra susiję su stresu ir nerimu, nereguliariu miego ciklu, tam...

Prekių krepšelis0
Produktų krepšelis tuščias.
Tęsti apsipirkimą
0